Особливості роботи з водорозчинними матеріалами. Основні рекомендації
Особливості роботи з водорозчинними матеріалами. Основні рекомендації
Температура нанесення і зберігання
- Під час нанесення температура поверхні, що фарбується і навколишнього повітря повинна бути не нижче + 15°С. При більш низькій температурі хіміко-фізична стійкість плівки ЛКМ буде значно гірше. Оптимальні умови: температура 20-22°С, вологість не більше 65%.
- Температура зберігання та транспортування не нижче + 5°С.
Підготовка поверхні
Якість підготовки, зокрема, шліфування поверхні, дуже сильно впливає на кінцевий результат. Це пов'язано з тим, що водорозчинні продукти більше піднімають деревну фібру (ворс). Рекомендується шліфувати аж до Р 180-220.
Вологість офарблює деревини повинна бути близько 12-14%, поверхня без забруднень. Рекомендується використовувати деревину з мінімальною кількістю смоли і екстрактів, таніну тощо, а також смолистих сучків великого розміру.
Нанесення (розпорошення)
Водорозчинні матеріали можуть наноситися традиційним розпилювальний обладнанням, придатним для контакту з водою. Також можлива рекуперація водорозбавляються матеріалів (повторне використання). Для нанесення в електростатичному полі необхідно спеціальне обладнання, придатне для контакту з водою.
Рекомендації щодо вибору обладнання і режимів роботи для прозорих матеріалів:
- Ручне розпилення: сопло 2.0-2.2 мм, тиск 2 атм до 3-4 атм (в залежності від типу розпилювача)
- Airmix: сопло 9-13 мм, тиск матеріалу: 90-120 атм; тиск повітря: 1-2 атм
- Airless (безповітряний): сопло 9-13 мм, тиск матеріалу: 90-120 атм
- Що стосується пігментованих покриттів, як правило, рекомендується подобирать розмір сопел трохи більше.
При некоректних режимах нанесення і обладнанні можливо поява дефектів, наприклад, бульбашок в лакофарбовому покритті. Використання переднагріву (до + 25-35°С) ЛКМ дозволяє досягти ще кращих результатів (краще розтікання, рівномірність покриття).
Обладнання після використання слід промивати водою, також можливе використання спеціальної змивки XA 4060. При необхідності відмити засохлий ЛКМ можна використовувати ХА 4060 без розведення (на 6-12 годин, потім промивається водою), при звичайній промивання обладнання ХА 4060 додається в теплу воду в кількості 5-10% для профілактики.
Сушка
Оптимальні умови висихання водорозбавляються ЛКМ: + 25-35°С, добре вентильоване приміщення, низька вологість (максимально допустима вологість 80%, оптимально - не більше 65%).
При використанні прискореної сушки, при складуванні пофарбованих деталей, їх необхідно охолодити до кімнатної температури, щоб уникнути дефектів плівки.
Шліфування водорозбавляються грунтів.
Рекомендується використовувати абразивні матеріали Р 240-320 з додатковим шаром стеарату. Слід уникати занадто сильного тиску на поверхню (особливо при використанні ручних шлифмашинок), так як це викличе зайвий нагрів і, як наслідок, підплавлення плівки ЛКМ. Це пояснюється тим, що водорозчинні матеріали термопластичны.
Можливо машинне шліфування на шліфувальних верстатах, в цьому випадку рекомендується низька швидкість стрічки і низький тиск притиску на прасці.
Після розкриття упаковки водорозчинний матеріал може піддаватися впливу мікроорганізмів, присутніх в навколишньому повітрі, що призводить до утворення цвілі, гниття і т. д. Цю проблему легко розпізнати по неприємному запаху, збільшення в'язкості, зміни кольору або утворення цвілі.